WEB SİTESİ GELİŞTİRME SÜRECİ


0
2 Paylaşım

WEB SİTESİ GELİŞTİRME SÜRECİ
Web sitelerin en güzel şekilde kazanç sağlaması için yapılması gerekenler oldukça önemlidir.Bir hizmet veya satış için kurulan web sitelerinin gelişme süreçlerini yakından takip etmemiz gereklidir. Çünkü web sitesi geliştirme süreci oldukça önemlidir. Web sitesinin gelişim sürecinde çok dikkatli bir şekilde çalışmalar yürütmemiz gerekmektedir. Başarılı bir web sitesinin geliştirme sürecini başlıklar altında sizlere aktarmak istiyorum. Öncelikle bir proje veya e ticaret sitesi kurulduktan sonra sitenin gelişmesi sürecinde yapmamız gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz. Kurumsal web sitesi geliştirme süreci için çözüm ve önerilerimiz.
DEĞERLENDİRME
Öncelikle web sitemizi hangi aşamada olduğunu bilmemiz gerekmektedir. Bunun için web sitenin hangi sıralamada hangi kelimelerde yerinin alması konularını değerlendirmesini yapmamız gerekmektedir.
YOL HARİTASI
Web sitesinin genel yapısını ve eksiklerini değerlendirdikten sonra kendimize bir yol haritası çizmemiz gereklidir. Hedeflerimiz vizyonumuz, misyonumuz doğrultusunda bir plan ve proje dahilinde sürecin takvimini oluşturmamız gereklidir.
İÇERİK HAZIRLAMA
Yol haritamızı da çizdikten sonra web sitesi geliştirme araçları olan içerik hazırlama konusu dur. Kaliteli ve başarılı bir web sitesi için gerekli olan özgün ve kaliteli içerik oluşturmaktır. Bunun için sitenin logosu,görselliği,site haritası,menüler ,kategoriler tasarım modeli ile güzel bir şekilde seçilmelidir. İçeriklerin web sitesine uygun özgün ve kaliteli şekilde yani seo uyumu olan makalelerden oluşması gerekmektedir. İtina ile her gün web sitesine içerik girilmesi de web sitenin gelişiminde en önemli etkendir.
GÖRÜNTÜLEME
İçerikleri ve görselleri hazırlayıp web sitesine ekledikten sonra yaptıklarımızı test ve görüntüleme aşamasına geçebiliriz.Bu test ve görüntüleme süreci web sitesi geliştirme süreci nin en önemli maddesidir. Çünkü yapılan değerlendirmelerden sonra yol haritasını da çizdikten ve içerik ve görselleri girdikten sonra test ve görüntüleme, web sitesine eklemeden önceki son aşamadır.

YAYINA GEÇİŞ
Bu süreç yapılan çalışmaların ziyaretçilerle buluştuğu süreçtir.Tüm ayarlar yapıldıktan sonra yayına başlanır. Web sitesi kullanıcılarına açılır. Ve kullanıcılar ile buluşturulur.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
2 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
İlginç İlginç
0
İlginç
Sevimli Sevimli
1
Sevimli
Sinirlendim Sinirlendim
1
Sinirlendim
admin

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

Bir format seçin
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: