Telepati


0
1 Paylaşım

Telepati Nedir? Telepati Nasıl Geliştirilir?
Telepati Nedir?
Telepati Yunanca’dan gelmiş ve iki kelimenin birleştirilmesiyle oluşturulmuş bir ifade biçimidir. Tele uzak, pathos duygu ve düşünce anlamlarına gelmektedir, yani telepati uzak düşünce demektir.
İnsan beyninde meydana gelen her hareket, kimyasal bir reaksiyon ile başlamaktadır. Bu reaksiyonlar çevreye enerji dağıtmaktadır. Titreşim halinde bulunan canlıların belirli bir yayını ve frekansı vardır. Uzaklıkla beraber titreşimler yolunu kaybetmektedir fakat telepatide böyle bir durum söz konusu değildir.
Günümüzde sıkça rastlanan kavramlardan bir tanesi olan telepatik iletişim kavramı üzerinden telepatiyi açıklamak daha kolay olacaktır. Konuşmadan veya herhangi bir mimik kullanmadan, beyin dalgaları ile yapılan etkileşim, telepatik iletişimdir. Bu konuyu biraz daha açmak gerekirse, bir konu üzerinde aynı anda aynı fikre sahip olan iki insan aslında telepatik iletişim kuruyordur.
Bunun dışında telepatik iletişime sahip olma özelliği her insanda bulunmayan özel bir özelliktir. Örneğin sabah uyandığınızda aklınıza gelen alakasız bir kişi ile o gün karşılaşmanız, telepatik iletişim kurma özelliğine sahip olduğunuz anlamına gelmektedir. Ya da o gün aklınıza gelen bir yemeğin, alakasız biri tarafından önünüze getirilmesi de telepatik hislerinizin varlığını gösterir. “Başka bir şey istesem olacakmış,” cümlesini kullandığınız her konu için, aslında telepatik iletişim hissine kapılırsınız.

Telepati Nasıl Geliştirilir?
Çoğu kişi tarafından kabul görmeyen ama aslında var olan, bazı olağanüstü güce sahip insanlar bulunmaktadır. İnsan beyni çok karmaşık ve güçlü bir şeydir, insan beyninin tümünü aynı anda çalıştırma gücünü elde ederse, işte o zaman beyin dalgaları ile yapamayacağı hiçbir şey yoktur.
İnsanın olağanüstü güçlerini ve ruhsal gücünü inceleyip araştıran bilim dalına “parapsikoloji” adı verilmektedir. Parapsikoloji üzerine çalışan kişiler, telepatik özelliklerini geliştirebileceklerini görmüşlerdir. Telepatik özelliklerini geliştirmek isteyen insanlar, genelde ruhsal problemlerinden kurtulmak isteyen insanlardır. Örneğin birinin ölümüne çok üzülmüş, ayrılık acısı çeken veya ölmekten korkan kişi telepatik güçlerini kullanarak kafasının içerisinde sorduğu sorulara cevap bulabilmektedir. Telepatinin asıl özü budur.
Telepati yöntemini sık sık kullanan insanların, hayata karşı daha pozitif bir bakış açısı sergiledikleri görülmektedir. Beynin içerisindeki acıyı hissetmeyi ve düşünmeyi sağlayan her hissiyat, telepati sayesinde hissizleşir ya da mutluluk ile dolar.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
İlginç İlginç
0
İlginç
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
admin

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

Bir format seçin
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: