Sürekli İlaç Kullanmanın Sağlığa Etkisi


İnsanlar genellikle ayda bir kez doktora başvurmaktadırlar. Gerek çektikleri acılar, gerekse de bazı kronik problemleri nedeniyle bazen doktor doktor dolaşmak zorunda kalan insanların tek bir amacı vardır, sağlığının yerine gelmesi.
Hangi şikayetten gidiliyor olunursa olunsun, doktorlar bazı ilaçlar belirleyip reçeteye yazacaklar ve almalarını söyleyeceklerdir. Bu ilaçlar şikayetleri bazen kökten çözecek, bazen de sürekli kullanmak zorunda bırakacaktır.
İlaçlar aslında her kullanıldığında insanların bağışıklık sistemine zarar vermektedir. Örneğin sürekli başı ağrıyan ve her başı ağrıdığında ilaç kullanan bir insanın ilaçtan alacağı etki ile, çok nadir ilaç kullanan bir insanın ilaçtan alacağı etki aynı olmayacaktır. Sürekli ilaç kullanan kişi, ilacın dozunu arttırmak zorunda kalacak ve gittikçe daha etkilisini kullanacaktır. Fakat nadiren ilaç kullanan kişiler, çok basit ilaçlarla bile baş ağrılarından kurtulabileceklerdir. Bunun sebebi, bağışıklık sisteminin bir süre sonra ilacı bağışıklık kazanması ve ilaç kullanılsa da etki yaratmaması, ağrılara iyi gelmemesidir.
Özellikle grip olunduğunda, hastaneler kolay çözümü böyle bularak ve kişilere penisilin uygulamaktadırlar. Oysa penisilin çok güçlü bir antibiyotiktir ve kişinin daha ilk kullanımda, diğer ilaçlara olan direncini kaybettirebilir. Yani grip olunduğunda, sürekli penisilin istenebilir. Antibiyotikler de aynı bu şekildedir ve gerekli olmadıkça kullanılması hiç doğru değildir. Sıradan gripte, nezlede uygulamak yerine, yalnızca zatürre olmuş kişiler tarafından uygulanması daha doğru olacak ve insanın mikroplarla savaşını düşürmeyecektir.
İlaçların bazen üzerlerinde yazan bir sürü yan etkisi olduğu görülür. Bu yan etkiler, insanın diğer organlarına da zarar verebilir ya da insanda sürekli uyuma isteği yaratabilir. Her açıdan insan sağlığına zararlı olan bu ilaçlar, insanın bir yerini düzeltirken, diğer yerini bozmaktadırlar.
Bunun dışında kanseri tetiklediği de ortadadır. Çünkü mikroplarla sürekli savaş halinde olan bağışıklık sistemimizin işini yapamaması veya eksik yapması durumunda kanser olmak kaçınılmaz olacak ve insan baş ağrısından kurtulmak isterken daha birçok şeyle karşı karşıya kalacaktır.
İlaçların ölçülü ve az alınması daha doğru olacaktır. Yukarıda belirtilen ciddi zararlar göz önünde bulundurulduğunda, kişilerin ilaç kullanmayı alışkanlık haline getirmeden, yalnızca işlerine azıcık yarayacak kadar ilaç kullanmaları tavsiye edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
İlginç İlginç
0
İlginç
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
admin

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

Bir format seçin
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: