Sürekli Baş Ağrısı Nasıl Geçer?


0
2 Paylaşım

Sürekli Baş Ağrısı Nasıl Geçer?
Kimi insanlarda kronik olarak gelişen ve etkisi sürekli devam eden baş ağrısı problemi bulunmaktadır. İnsanları son derece rahatsız eden ve sürekli olması dolayısıyla psikolojik olarak etkileyen baş ağrısı, kişiler tarafından genellikle ilaç kullanılarak giderilmektedir.
Bazı insanlar ilaçların vücuda olan yan etkilerinden haberdardır. Fakat bazıları hala bunun farkında değildir ve hala ilaç kullanmaya devam etmektedir. Sürekli ilaç kullanmak bağışıklık sistemine zarar verdiği için, sürekli ilaç kullanılmamalıdır. Bunun yerine doğal çözümler uygulanarak baş ağrısı giderilmelidir.
Karanlık Ve Sessizlik
Karanlık ve sessizlik insan sağlığına birçok fayda sağlamaktadır. Örneğin kansere yakalanma oranını azalttığı konuşulan bu iki huzur kaynağı, baş ağrısına da çok iyi gelmektedir. Uykusu olmayan ve gözünü kapatsa da uyuyamayacak olan kişiler, en azından ışıkları kapatarak yataklarına uzanabilirler. Baş ağrısına son derece etkili olan bu durum, uyumayı da kolaylaştırır.
Sıcak Duş
Çok yorgun hissettiğimizde ya da çok uykumuz olduğunda, genellikle yapmayı istediğimiz tek şey, sıcak bir banyodur. Sıcak duşlar baş ağrısına çok iyi gelmekle beraber, insan vücudunda bulunan diğer ağrılara da iyi gelmektedir. Bu yüzdendir ki, duş aldıktan sonra kendimizi rahatlamış hissederek, uyumak isteriz.
Soğuk Kompres
Baş ağrısına en iyi gelecek şeylerden bir tanesidir. Soğuk kompres iki türlü uygulanabilir. Soğuk bir şey kafaya konularak yapılabilir, ya da kafa komple soğuk suyun altına sokulabilir. Dışarıda olan bir insanın ilkini, evde olan bir insanın da ikincisini uygulaması daha mantıklı olacaktır.
Soğuk sunun altına kafanın sokulması, eğer evin içerisi soğuksa gribe yol açabilir. Fakat damarları uyaracağı için, hem insanın uykusunu alacak, hem de baş ağrısını geçirecektir. Sürekli başı ağrıyan insanlar uygulayabilir.
Bol Bol Su İçmek
Başı ağrıyan bir kişi, bol bol su içerek bu ağrısından kurtulabilir. Kimi insanların başının ağrıma sebebi uzun süre susuz kalmış olmak olabilir. Özellikle soğuk içildiğinde daha çok etki veren su sayesinde insan, baş ağrılarından kurtulacak ve kendini daha rahat hissedecektir. Su içmek insana birçok fayda sağladığı gibi, bu konuda da oldukça etkilidir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
2 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
İlginç İlginç
0
İlginç
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
admin

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

Bir format seçin
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: