Milli Eğitim Bakanı: Herşey Çocuklarımızın geleceği için


0
2 Paylaşım

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Çocukların biraz mücadele etmesine, azimli olmasına, sabırlı olmasına, biraz bazı şeylerin yokluğunu görmesine fırsat verin” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Beyoğlu Belediyesi tarafından hayata geçirilen Hezarfen Anaokullarının Kasımpaşa şubesinin açılışında, birçok binanın açılışını gerçekleştirdiklerini ama çocuklarla ilgili işler yaptıklarında çok mutlu olduklarını söyledi.

Bu tür işlerin peşinde koştururken aslında bütün Türkiye’nin bu konuda coşkusunu temin etmek için koşturduklarını dile getiren Selçuk, “Beyoğlu Belediyemizin 2004 yılından beri yapmaya çalıştığı projelerin bütün Türkiye’de yaygınlaşmasını bekliyoruz. Çünkü bizim çocuklarımıza karşı bir sorumluluğumuz var. Aslında doğmamış çocuklarımıza sorumluluğumuz var. Biz eğer bugünden 10 sene, 20 sene sonrasını dikkate almazsak inanın çocuklarımızı daha kötü bir gelecek bekler. Biz insanımızı yetiştirirken hem maddi olarak becerilerin artmasına yardımcı olmak, hem de onların anlam açısından çok daha donanımlı olmasına dikkat etmek zorundayız. Aksi takdirde çocuklarımız tek kanatlı büyür. Biz istiyoruz ki çift kanatlı çocuklarımız olsun. Maddi, manevi alanlarda gelişmiş olsun. İnşallah tüm bu heyecanı yükselterek, hep beraber Türkiye’nin geleceğini omuzlamak istiyoruz. Türkiye artık imkanları çok olan bir ülke.

BIRAKIN KENDİ ZAMANLARINI YAŞASINLAR
Anne-babalardan ricam şudur, bu çocuklarla siz aynı tarihte yaşıyorsunuz fakat aynı zamanda yaşamıyorsunuz. Bırakın onlar kendi zamanlarını yaşasınlar. Kendi geçmişinizde yaşadıklarınızdan etkilenerek onların hayatını biçimlendirmeye çalışmayın. Onları başka bir gelecek bekliyor. Bırakın kendi zamanlarına göre yetişsinler. Rahmetli babaannem ‘Ot kökü üzerine büyür’ derdi. Bu çocuklar sizin kökünüzün üzerinde büyüyecekler, hiç merak etmeyin.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
2 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
İlginç İlginç
0
İlginç
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
admin

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

Bir format seçin
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: