Lise Mezunlarından Subay-Astsubay Olmak İsteyen Gençler Dikkat! Son Gün !


0
8 Paylaşım

Milli Savunma Üniversitesi’nin 2019 yılı Askeri Öğrenci Aday Belirleme sınavı sürecinde son saatlere girildi. Kamu Bülteni sitesine ve diğer sosyal medya hesaplarına çeşitli nedenlerle henüz başvuru yapamadığını belirten adaylar ‘Başvuru süresi uzatılır mı?’ şeklinde sorular soruyor. ÖSYM tarafından paylaşılan bilgilere göre 2019 MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı başvuru işlemleri 27 Şubat 23.59 itibariyle sonlanacak, sınav ücreti için adayların bir gün daha süresi var.

Subay ve Astsubay adayı öğrenci olmak isteyen gençlerin işi şansa bırakmaması başvuru işlemlerini süreç sona ermeden tamamlaması gerekiyor. Adayların ayrıca 2019 YKS ile ilgili süreci de tamamlaması büyük öneme sahip. Harp Okulu ve Astsubay MYO’lar ile ilgili askeri öğrenci alım süreci, sınavlar ve diğer detaylar Milli Savunma Bakanlığı Milli Savunma Üniversitesi’nin resmi internet sayfasından takip edilebiliyor. www.msu.gov.tr ‘ye girerek buradan detaylı bilgilendirmeye erişim sağlayabilir, alımla ilgili tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

2019 MSÜ Başvuruları Nasıl Yapılıyor?

2019 MSÜ başvuruları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin resmi internet sayfası www.osym.gov.tr üzerinden online yapılabiliyor. Adaylar buradan başvuru kılavuzuna erişim sağlayabilir, ais.osym.gov.tr üzerinden başvurularını kolaylıkla yapabilir. Haberimizin başında da belirttiğimiz üzere, herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamak için başvuru işlemlerini son saatlere bırakmamakta fayda bulunuyor.

Milli Savunma Bakanımız Sn. Akar Gençleri Davet Etmişti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Milli Savunma Üniversitesi Harp Akademisi’nde askeri öğrencilerle geçtiğimiz günlerde bir araya gelmiş, burada 2019 MSÜ’ye ilişkin gençlere çağürıda bulunmuştu. Milli Savunma Bakanı Sn. Akar, “Geçtiğimiz yıl Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavında bir değişiklik çerçevesinde Harp Okulları ve Astsubaylık Meslek Yükseokullarının öğrenci alım faaliyetlerine yönelik bazı değişiklik yapılmıştır. Bu çerçevede Milli Savunma Üniversitesi askeri öğrenci aday belirleme sınavları yapılacak. Bu sene de bu sınav 7 Nisan 2019 tarihinde 81 ilde gerçekleştirilecek. Aday belirleme sınavına başvurular başlamış bulunmakta. 16 Ocak 2019 – 27 Şubat 2019 tarihleri arasında bu müracatlar ÖSYM tafafından alınacaktır.Harp Okullarına ve Astsubaylık Meslek Yüksekokullarına müracatlarda son yıllarda geçekten sayı son derece artmıştır. Bu da bizler için son derece memnuniyet verici olaydır. Bu da gösteriyor ki asil milletimizin ordu-millet anlayışının göstergesi olarak, silahlı kuvvetlerimize gösterilen teveccühün göstergesi olarak bu husus ortaya çıkmıştır.” demişti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
8 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
İlginç İlginç
0
İlginç
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
admin

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

Bir format seçin
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: