İnternetten Güvenli Alışveriş Yapmanın Yolları


0
1 Paylaşım

Çoğu insanın alışveriş yaparken çekindiği ve beklediği ürün yerine çok farklı ürünlerle, ya da fotoğrafta durduğu gibi durmayan ürünlerle karşılaştığı internet alışverişi, aslında hayatı kolaylaştıran ve doğru internet siteleri tercih edildiğinde oldukça güvenli olan bir platformdur.
İnternetten alışveriş yapılırken bazı hususlara dikkat edilmelidir. Örneğin herkesin kullandığı ve tercih ettiği internet sitelerinin tercih edilmesi daha doğru ve güvenli olacaktır.
İnsanların hayatını kolaylaştıran internet, alışveriş seçeneği sayesinde insanların birçok ürünü bir arada görmelerini ve kolaylıkla alışveriş yapabilmelerini sağlamaktadır. Örneğin bir ayakkabı alınacağı zaman, birçok çeşit bir arada aynı anda görülerek en trend model tercih edilebilir. Fakat çoğu insanın aklında şöyle bir soru işareti vardır, ya gönderdikleri ayakkabı resimdeki gibi değilse? Ya ayağıma olmazsa? İşte bu problemin ortadan kaldırılması ve güvenli ürünlere ulaşılması için, ayakkabının şeffaf kargo poşetinde gönderilmesi istenebilir. Bu ayrıcalığı sağlayan siteler veya sayfaları kullanmak daha avantajlıdır.
Ya da başka bir seçenek, büyük markaların sitelerinde bulunan ayakkabı modellerine bakılarak şubesine gidilebilir. Ürün kapıya gelmeyecektir ama kişiler onca ayakkabı içerisinden seçtikleri modelleri personellere göstererek, ayakkabılara kolayca ulaşabilecekler ve deneme şansı elde edeceklerdir. Ayaklarına yakışmayan bir ayakkabı tercih edilmesi durumunda, almadan çıkabileceklerdir.
Büyük firmaların ayakkabı fiyatlarının pahalı olduğu göz önünde bulundurulduğunda, yine o firmada denenen ve yakışan ayakkabının aynısı başka sitelerde fotoğraf yardımıyla aranarak daha ucuza alınabilir.
Direk alışveriş yapanlar için ise, ayakkabının ayağı sıkması veya büyük gelmesi durumunda, değişim şansı sunan satıcılardan ayakkabı alınması daha mantıklı olacaktır.
Bunun dışında parasını kredi kartıyla ödedim ama farklı bir ürünle karşılaştım, problemini yaşayanlar ve tekrar yaşamak istemeyenler, ya da bununla ilgili şüphesi olanlar için kapıda ödeme seçeneği olan firmalar ile çalışılabilir. Kapıda ödeme seçeneği ile, gerçekten istenilen ürünün gelip gelmediği kontrol edilir ve ödemesi öyle yapılabilir.
İnternetten güvenli alışveriş yapmanın yolları bunlardır. Bu noktalara dikkat edildiği sürece, internet alışverişleri hüsranla sonuçlanmayacak ve güvenli olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
İlginç İlginç
0
İlginç
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
admin

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

Bir format seçin
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: