Hızlı Kilo Vermenin Yolları


0
2 Paylaşım

Hızlı Kilo Vermenin Yolları Nelerdir? Hangi Diyetler Daha Çok Etkilidir?
Hızlı Kilo Vermenin Yolları Nelerdir?
Günümüzün ciddi sorunlarından biri haline gelmiş olan obezite sorunu, kişilerin kendilerini psikolojik açıdan mutsuz hissetmesine ve depresyona girmesine neden olmaktadır. Fazla kilolar kişilerin görüntülerini bozmaktadır. Aynada kendini kilolu gören bir insanın, bütün gün morali bozuk olacak ve kiloları hakkında uzun uzun düşünecektir. Bunun dışında gittiği yerlerde fotoğraf çekilip, sosyal medyada paylaşmak isteyen insanlar fotoğraflarda eskisinden daha kilolu çıktığını fark ettiklerinde gittiği yerlerde de eskisi gibi gülüp eğlenemeyeceklerdir.
İşte tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda, bize düşün hızlı kilo vermenin birkaç ipucunu paylaşmak olacaktır.

1. Diyet Yapmak
Kilo vermenin en garanti yollarından bir tanesidir. İnsan yediği yemekleri yemeden durabilmeyi başardığı takdirde gün içerisinde yaptığı rutin hareketlerle bile kilo verir. Ayrıca sağlıklı ve doktor kontrolünde yapılan diyetler, kişilerin herhangi bir besinden eksik kalmadan kilo vermesini sağlayacak ve sağlıklarını etkilemeyecektir.

2. Bol Bol Su İçmek
Su içmek metabolizmayı hızlandıran ve kilo vermeyi kolaylaştıran bir eylemdir. Ayrıca su içmek, böbrekler için de oldukça sağlıklıdır. En iyi çözücü olarak bilinen su, sürekli içildiğinde hızlı kilo vermeyi kolaylaştıracaktır.
Bunun dışında içilen suyun içerisine limon sıkmak veya tarçın atarak içmek de kilo vermeyi hızlandırır.

3. Spor Yapmak
Biraz yemekten kısıp, biraz da spor yaparak başarılamayacak hiçbir şey bulunmamaktadır. Spor sayesinde kişiler kilolarını hem sağlıklı bir şekilde verecekler, hem de verdikleri kiloları kolay kolay almayacaklardır. Ayrıca spor yaparak kilo vermiş olan bireylerin vücutları da oldukça şekilli olacaktır.

Hangi Diyetler Daha Çok Etkilidir?
Son aylarda çok moda olan ve adından sık sık söz ettiren Karatay ve Dukan diyetleri sağlıklı kilo vermek için oldukça ideal diyetlerdir. Hem bir doktor tarafından hazırlanan, hem de çok fazla açlık hissi yaratmayan bu diyetler, kronik bir hastalığı bulunanlar için doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle uygulanmamalıdır. Çünkü, bazı gerekli besinleri oldukça kısmış olan bu diyetler, kişinin ihtiyacı olan besini de kısmış olabilir ve kişinin sağlığına zarar verebilir. Bu nedenle doktor tavsiyesi ile uygulanması daha mantıklı olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
2 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
İlginç İlginç
1
İlginç
Sevimli Sevimli
1
Sevimli
Sinirlendim Sinirlendim
1
Sinirlendim
admin

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

Bir format seçin
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: