CİLT ve Vücut Yağları 2


0
2 Paylaşım

Kayısı çekirdeği yağı: Cildi sıkılaştırmak ciltteki kırışıklıkları giderilmesine yardımcı olur. Kayısı çekirdeği yağı, yüz temizliğinde kullanılır temizler, cilde canlılık verir. Yaşlanma ile ortaya çıkan kırışıkların giderir. Nemlendirici özelliğe sahiptir. Kayısı çekirdeği yağı tek başına kullanıldığında aknelerin kurutulmasın da tedaviyi destekler. Kayısı yağı cilde sürüldükten sonra güneşe çıkılmamalıdır, ters etki yapabilir.

Lavanta yağı: Hassas veya yağlı ciltler için uygundur. Akne tedavisinde kullanılır.

Papatya yağı: Hassas ciltler için uygundur. Yumuşatıcı ve rahatlatıcıdır.

Limon kabuğu yağı: Sivilceleri giderir, cildi güzelleştirir, Akne tedavisinde kullanılır. Kaşıntıya iyi gelir. Mikrop kırıcı, sıkıştırıcı, sağlamlaştırıcı, gerdirici özelliği vardır ve cildi yağdan arındırır.

Portakal yağı: Selülite karşı kullanılabilir. Akneleri kurutur.

Susam yağı: içerdiği yüksek oleik asit (omega-9) ve antioksidanlar nedeniyle, cildin yaşlanmasını engellemeye, kalıcı nem oluşturmaya yardımcı olur. Harici kullanımda, muhtelif cilt sorunlarını ve mantar enfeksiyonlarını engellemeye yardımcı olmaktadır. Kalsiyum ve vitamin eksikliği nedeniyle bozulmuş tırnakların
onarılması da oldukça faydalıdır.

Zeytinyağı: Cilde ve saçlara çok faydalıdır. Dövülmüş sarımsakla karıştırılmış zeytinyağı, kuruyan, sertleşen derinin yumuşamasını sağlar. Saçlara canlılık verir. Dişlere yapılan masaj, dişlere sağlamlık ve beyazlık kazandırır. Birkaç damla limon-bal karışımıyla beraber kırışıklıkları önler. Kaya tuzuyla karıştırılır. Pürüzsüz bir cilt elde etmek için, bu karışımla kol ve bacaklar ovulur. Zeytinyağı limonla karıştırilarak cilde sürülür, cildi korur. Güneşle birlikte böyle bir ten iyi bir renk alır. Ciltteki kuruluğu gidermek için bir elma ezilir. Zeytinyağıyla karıştırılarak on dakika yüzde tutulduktan sonra ılık suyla yıkanır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
2 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
İlginç İlginç
0
İlginç
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
admin

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

Bir format seçin
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: