CHP’den Mansur Yavaş için tanıtım! Mansur Yavaş Kimdir?


0
1 Paylaşım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da Mansur Yavaş için düzenlenen tanıtım toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından Mansur Yavaş kürsüye geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ATO Congresium’da düzenlenen tanıtım toplantısında Ankara Büyükşehir Belediyesi adayı Mansur Yavaş’ı ve Ankara projelerini kamuoyuna tanıtıyor. CHP’li milletvekillerinin de yerlerini aldığı toplantıda İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray ve CHP’nin Genel Seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı gösterdiği Muharrem İnce de bulunuyor.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları:

Bugün bir eksiğimiz var: Levent Gök. TBMM Başkanvekili. O yasaya olan saygısı ve tarafsızlık ilkesine olan saygısı nedeniyle bugün aramızda yok.
Güzel Ankara’yı konuşacağız, Ankara hepimizin göz ağrısı, Ankaralılar huzur içinde bir kentin sokaklarında gezsinler, tanımasalar bile birbirlerine selam versinler, herkesin rahat ve huzur içinde yaşadığı bir Ankara…

Atatürk, milli kurtuluş savaşını Ankara’da bir imece kültürü ile başlattı. Birlikte mücadele etmek, birlikte savaşmak, Ankara’nın başkent oluşunun özünde yatan felsefi budur. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, birlikte mücadele edeceğiz.

Cumhuriyet’in 100. yılında Ankara’yı Mansur Yavaş yönetecek. Ankara’nın kaderini değiştireceğiz . Cumhuriyet’in ilk yıllarında okuma yazma oranının en düşük olduğu şehir Ankara’ydı. Ankara Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşları sayesinde dünyanın ilk planlı şehirlerinden biri olarak tarihe geçti.

MANSUR YAVAŞ KİMDİR? CHP ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKAN ADAYI MANSUR YAVAŞ KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Mansur Yavaş 1955 yılında aday gösterildiği Ankara’da dünyaya geldi. Yavaş, ilk orta ve lise eğitimini doğduğu ilçe Beypazarı’nda tamamladı. Mansur Yavaş, 1979 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakülteesi’ni kazandı. Yavaş, eğitimi için İstanbul’a geldi. Mansur Yavaş eğitimini 1983 yılında tamamlayarak mezun oldu.

Mansur Yavaş askerliğini ‘askeri savcı’ olarak tamamladı ve memleketi Beypazarı’nda serbest avukatlık görevine başladı. Yavaş siyaseye 1989 – 1994 yıllarında Belediye Meclis Üyesi olarak girdi. 1994 yılında MHP’den Beypazarı Belediye Başkan adayı olan Yavaş seçilemedi. Yavaş 1999 yılında bir kez daha MHP’nin adayı oldu ve bu sefer seçilerek Beypazarı Belediye Başkanı oldu. 24 Eylül 2004 tarihinde TÜSİAV tarafından “Yılın Belediye Başkanı” seçildi.

Beypazarı Belediye Başkanlığı’nın ardından MHP’den Ankara adayı oldu. 2009 seçimlerinde yüzde 27 oy olarak vatandaşın teveccühünü kazanamadı ve kaybetti. Yavaş’ın girdiği seçimde Melih Gökçek seçilirken, Karayalçın ikinci olmuştu. Partisi Mansur Yavaş’ı aday göstermeyince Yavaş partisinden ayrılma kararı aldı. 21 Aralık 2013’te CHP’ye katılan Yavaş, MHP’den büyük tepki çekti.

Mansur Yavaş son yerel seçimlerde CHP’nin Ankara adayı olmuş, seçimi kaybetmişti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
1
Şaşırtıcı
İlginç İlginç
0
İlginç
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
admin

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

Bir format seçin
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: