BLOG SİTESİ İLE E TİCARET SİTESİ SATIŞ ARTIRMA


0
2 Paylaşım

BLOG SİTESİ İLE E TİCARET SİTESİ SATIŞ ARTIRMA

Öncelikle günümüzde reel ticaret yanında, e ticaret dediğimiz teknolojiyi kullanarak yapılan web sayfası üzerinden yapılan çalışmalara e ticaret diyoruz. Yazımızda bu satış yöntemini artıracak etkenlerden birincisi ve en önemlisi olan blog sitesi ile e ticaret sitesi satış artırma üzerinde kısaca bir bilgi vermek istiyorum. Sanal marketimize veya satışını yaptığımız e ticaret mağazamızın satışını artırmak için sanal mağazamıza bağladığımız bir blog web sitesi ile desteklemek gereklidir.

Bunun için tek yapmamız gereken mail adresimize bağlı olan google hesabımızdan bir blog açmak tabi ki sanal mağazamıza yakın bir isimde blog olması şarttır. Blog sitesini açtıktan sonra en önemlisi de web sayfasının içerisini e ticaret sitesini destekleyecek içeriklerle doldurmamız gereklidir. Daha yeni ve hızlı bir şekilde müşterilere ulaşmak istiyorsak her gün düzenli bir şekilde makale ekleyerek sitemizi desteklemeliyiz. E ticaret sitesinin satış artışını sağlamak için yazdığımız makalelerden e ticaret sitemize link atarak müşterileri sanal mağazamıza yönlendirme yapmak akılıca olacaktır. Blog yazılarında dikkat edilmesi gerekenler hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum. Bir blog yazısında asla kopya içerik olmaması, özgün bir şekilde yani seo uyumu olarak yazılar eklenmesi gereklidir. Ne kadar özgün içerik eklersek blog sayfamız müşteriler tarafından gözükür ve e ticaret sitemiz satışlarını artırmış olacaktır. Bunun yanında blog sitesi ile e ticaret sitesi satışını artırma amacı ile blog sayfamızın güncel olması oldukça önemlidir. Güncel olmayan bir blog hem müşteri çekmek hem de ziyaretçilerin erişimi azalır. Bunun için her gün düzenli bir şekilde makale yazmak gereklidir. Yapılan araştırmalarda bir blog sayfası güncel tutularak her gün içerik eklenmesi halinde google de birinci sıralara gelmesi daha hızlıdır. Birinci sıralara çıktığımızda e ticaret sitemizin de müşterileri artmış olacaktır.

Özellikle blog web sayfamızın e ticaret sayfası ile aynı kategoride olması oldukça önemlidir. Bu iki web sayfası blog sitesi ile e ticaret sitesi satışını artıma da birbirine oldukça bağlı bir yöntemle çalışmamız gereklidir. Satışların artması içim ziyaretçilerin blog sayfasında yeterli bilgi aldıktan sonra e ticaret sitesinde satış yapması çok hızlı olacaktır.Yine en başta dediğimiz blog sayfamızın özgün ve içeriğinin günlük olarak takip edilmesi gerekli olduğu ortaya çıkıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
2 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
İlginç İlginç
0
İlginç
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
admin

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

Bir format seçin
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: