Aspirinin Saça Faydaları


0
2 Paylaşım

Çoğu insan aspirinleri baş ağrılarını geçirmesi için kullanmakta ve bunları kullanırken aspirinin saçları için de iyi olabileceğini düşünmemektedir. Oysa aspirinin saça bir sürü faydası bulunmaktadır. Mucizevi ilaç olarak kabul edilen aspirin, saç bakımı için saçılan onca paranın önüne geçiyor ve saça onlardan daha etkili bakım yapıyor.

Saçları Parlatıyor

Saçlarının kuru ve mat olduğundan şikayetçi olan kadınların, gönül rahatlığı ile kullanabileceği, saça hiçbir yan etkisi olmayan bir ilaçtır aspirin. Reklamlarda sözü edilen şampuan sonrası doğal, güçlü ve parlak saçlara aspirin kullanılarak ulaşılabilir. Şayet o reklamların çoğu yalandır ve şampuan saçı besleyen değil, çoğu zaman zarar veren bir üründür.
Aspirinin yapısında bulunan salisilik asit, saç köklerinde ve tellerinde birikmiş olan kozmetik ürünleri temizlemektedir. Saç köklerinin üzerinde kalan kozmetik ürünlerin temizlenmesinin ardından kan dolaşımı hızlanır ve saç güçlenir. Yani şampuanın saçta bıraktığı kirleri aspirin temizleyebilir, üzerine onların vaad ettiği saçları yaratabilir.

Kepekten Kurtarıyor
Çoğu kadının korkulu rüyası olan kepekler, kötü bir görüntü bırakmasının yanı sıra sürekli bir kaşınma hissi yaratıyor. Aspirin ile saça uygulanan düzenli bakım kepeği engellemekte ve kepeğin uzun süre saça gelmesine engel olmaktadır. Salisilik asit saçın pH dengesini sağlayarak yağlanmayı ve pullanmayı engelleyecek, saçın kötü görüntülerinden kurtulmasına yardım edecektir.

Saç Dökülmelerine Karşın
Çoğu kadının diğer bir problemi ise saç dökülmeleridir ki bu dökülmeler, çoğu zaman kullanılan kimyasal ürünlerin yan etkisidir. Kimyasal ürünlerin hormon dengesini bozması sonucu en çok etkilenen yerlerden biri de saçlar olmaktadır. Saç dökülmelerini kesin olarak bitiren aspirin, saçlarda protein oluşmasını engelleyerek bu başarıyı sağlayabilmektedir. Protein saçın yapısına zarar veren ve saç dökülmelerini arttıran bir besi kaynağıdır. Proteinin saçtan çekilmesi ile incelmiş saç telleri gürleşecektir.

Saçın Rengini Korur
Denizler ve havuzlarda bulunan klor, saç rengini değiştirmekte, özellikle sonradan sarışın olmuş kişilerin saç renklerini yeşile döndürmektedir. Bu sebepler dolayısıyla tatil yapmaktan kadınlara, kesin çözüm getiren aspirin, saçın renginin değişmesini engeller ve saç rengini korur. Ayrıca parlaklık ve doğal görünüm kazandırır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
2 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
İlginç İlginç
0
İlginç
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
admin

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

Bir format seçin
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: