AKN Kalktı Diye Sevinmeyin! Şimdi de AST Geliyor


0
1 Paylaşım

Bildiğiniz üzere 1 Ocak 2019 itibarıyla tüm internet sağlayıcıları AKN (adil kullanım noktası) uygulamasına son verdi. Bunun üzerine Türksat Kablonet sınırsız ve kotalı iki ayrı kategoriyi ve Akıllı Sınırsız Tarife (AST) isimli uygulamayı başlattı. Peki nedir bu AST?

İnternet kullanıcılarının baskısı sonucu kaldırılan AKN, isim ve işleyiş değiştirilerek tekrardan uygulamaya kondu. Paketlerinde sınırsız ve kotalı olmak üzere iki kategori ayrımında bulunan Kablonet, kotalı tarifelerin aylık fiyatlarını 23.99 TL’den 199.99 TL’ye kadar belirlemiş durumda. Sınırsız internet fiyatları ise 99.99 TL’den başlayıp 499,99 TL’ye kadar yükselebiliyor.

Akıllı Sınırsız Tarife ile Hızınız Düşürülecek

Eski fiyatlara zam yaparak yeni kategorilerini belirleyen internet sağlayıcılarından Kablonet, bir de Akıllı Sınırsız Tarife (AST) uygulayacağını açıkladı. Bu uygulama kapsamında abonelerin indirme hızları 19:00 ila 24:00 saatleri arasında düşürülecek ve her abone faturasına oranlı bir şekilde düşüş yaşayacak. Örneğin; 100 Mbps hıza sahip kullanıcı akşam saatlerinde 25 Mbps hızlimitine takılacak.

AST’li paketlerinde ise 4 farklı fiyat sunan Kablonet’in 69.99 TL ile 299.99 TL arasında fiyatları faturaya yansıtacağı ifade edildi. Ancak AST sınırlamasını istemeyen kullanıcılar daha fazla ücret ödeyerek 16 Mbps ile 100 Mbps arasında değişen 5 farklı sınırsız tarifeden yararlanabilecek.

Kablonet’in yeni internet fiyatları:


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
İlginç İlginç
0
İlginç
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
admin

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

Bir format seçin
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: