Ahmet Davutoğlu Yeni Parti Kuruyor! Yeni Parti Kadrosu!


0
2 Paylaşım

Türkiye, Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül ve Ali Babacan’ın kuracağı iddia edilen yeni partiyi konuşmaya devam ediyor. Bir kaç gün önce Yenibirparti.ogr sitesi açılmış ve bu site üzerinden teşkilatlanma çalışmalarına başlayan yeni partinin kurucuları kimler? Sorusu halen gizemini korurken, Ahmet Davutoğlu’nun liderliğindeki yeni partinin ne zaman kurulacağı merak konusu oldu.

Abdullah Gül ile Ahmet Davutoğlu’nun içinde bulunduğu yeni siyasi oluşumlar artık iyiden iyiye kendisini hissettirmeye başladı. Bir yandan Ak Parti’den ayrılanlar, bir yandan da başka bir muhalefet anlayışı isteyen, hiçbir zaman Ak Parti’de bulunmayan siyasiler, Ak Parti’yi yenecek yeni bir nefes arayışında.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yeni partiyle ilgili 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerin ardından açıklama yapacağı iddia ediliyor. İddiada “Hatta Davutoğlu’nun, ‘AK Parti ister yüzde 35, ister yüzde 55 oy alsın biz yola çıkıyoruz’ dediği bildirildi. Yeni parti için mayıs ayında deklarasyon, eylül ayında ise kuruluş hazırlığı yapılıyor. Abdullah Gül’ün parti kurucusu olmayacağı, AKP’li eski bakanlar Ali Babacan, Mehmet Şimşek ve Nihat Ergün gibi isimlerin ise bu hareketin içinde yer alacağı öğrenildi. Yeni Parti hareketinin, AKP’den de 10 milletvekili ile dirsek temasında olduğu da bildirildi. AKP’li eski bakan, milletvekillerinin yönetici kadrosunda yer alacağı yeni parti, mayıs ayında yayınlanacak bir deklarasyon ile kamuoyuna duyurulacak. Açıklamada, Türkiye’nin ekonomi, dış politika, eğitim, kültür ve hukuk alanında ‘çıkmaza’ girdiği vurgulanacak.” deniliyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
2 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Aşık oldum Aşık oldum
1
Aşık oldum
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
İlginç İlginç
1
İlginç
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Sinirlendim Sinirlendim
1
Sinirlendim
admin

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

Bir format seçin
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: