2019 İŞKUR Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı kura sonuçları sorgula!


-2
14 Paylaşım, -2 Beğeni

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı kura sonuçları sorgulama ekranına bakılmaya başlandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 3 bin 243 personel alımı duyurusu duyan başvurusunu tamamladı. Şimdi ise gözler Gençlik ve Spor Bakanlığı kura çekimi sonuçları son dakika açıklamasında! İŞKUR Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımında nihai listelerin açıklanmasıyla beraber, 3243 işçi alımı kura sonuç sürecine geçildi. Hangi kadroya kaç kişi alınacak merak konusu oldu. Başvurular 11-15 Şubat 2019 tarihleri arasında İŞKUR sitesi üzerinden kabul edildi ve ön başvurusu kabul edilenler 27 Şubat tarihinde kura çekimini beklemeye başladı. Peki Gençlik ve Spor Bakanlığı kura sonuçları ne zaman nereden açıklanacak? İŞKUR Gençlik ve Spor Bakanlığı il il kura çekimi sonuç listesi kaçta belli olacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı kura sonuçları sorgula! 2019 İŞKUR (GSB) kura sonuçları açıklandı mı? Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 3 bin 243 personel alımı başvurularının ardından kura çekimi sonuçları için sabırsızlıkla beklenmeye başlandı. Milyonlarca adayın başvurduğu İŞKUR Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımında kura süreci bugün belli olacak. Kura çekim yerlerine ait bilgiler ekte bulunan listede yer almaktadır. Ancak, gerekli görülmesi halinde İl Müdürlüklerince kura çekim yerlerinde değişiklik yapılabilecek. Kura çekim yerlerinde yapılacak değişiklikler ilgili İl Müdürlüklerince adaylara duyurulacak. Peki Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı kura sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

Kura çekimi 27 Şubat 2019 tarihinde saat 10.00’da Noter huzurunda İl Müdürlükleri tarafından yapılacak.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamalarla 3243 işçi alımı kura çekim tarihi ve yerleri kamuoyuna bildirildi. Bakanlık yaptığı açıklamasında kura çekim tarihini 27 Şubat 2019 olarak ve kura çekim saatini ise 10.00 olarak aktarmıştır. Her ilde noter huzurunda kura çekim işlemleri gerçekleştirielcektir. Yürütülen kura çekimlerinin ardından adayların işe yerleştirmeleri, başvuru yaptıkları ilgili pozisyonlar aracılığıyla yapılacaktır. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, her il için kura çekim yerlerine de yer verildi. Bu yerlere aşağıdan göz atabilirsiniz.

KURA NE ZAMAN YAPILACAK?

Bakanlık tarafından alınacak engelli ve eski hükümlüler temizlik görevlisi olarak işe alınacaklar. Başvuru yapacakların en az ilköğretim mezunu olmaları gerekiyor. Temizlik görevlisi olarak işe alınacak 278 engelli ve 146 eski hükümlü, 27 Şubat günü noter huzurunda kuraya tabi tutulacak ve kura sonucunda belirlenecek asıl adaylar ileri bir tarihte sözlü sınava tabi tutulacaklar.

Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri, Makine Teknikeri, Gençlik Lideri ve Muhasebeci olarak işe alınacaklar sözlü sınava tabi tutulacaklar. Bunların dışında kalan meslek kollarında başvuranlar ise 27 Şubat günü noter huzurunda kuraya tabi tutulacak ve kura sonucunda belirlenecek asıl adaylar ileri bir tarihte sözlü sınava tabi tutularak işe alınacaklar.

Başvuru sahipleri arasından kura ile açık iş sayısının 4 katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecek. Belirlenen adaylar “www.gsb.gov.tr” internet sitesinden ilan edilecek.

Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınavın yeri ve tarihleri de bakanlığın internet sitesinden duyurulacak.

Sınav kurulunca başarı puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle açık iş sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecek.

Kura sonuçları açıklandığı an haberimizin içerisine eklenecektir.

KURA ÇEKİM YERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

-2
14 Paylaşım, -2 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
İlginç İlginç
0
İlginç
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
admin

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

Bir format seçin
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: